13 Niedziela Zwykła Rok B 27.06.2021 r.

1.) W tym tygodniu w kalendarzu liturgicznym przypada:
w poniedziałek wspomnienie św. Ireneusz, biskupa i męczennika
we wtorek Uroczystość św. Apostołów Piotra i Pawła
w sobotę Święto św. Tomasz, Apostoła
2.) Od poniedziałku do piątku msze św. w Różnowie sprawowane są o godz. 18:00.
3.) W poniedziałek „Za śp. Wiesława Milewskiego - gregorianka 12/30”
4.) We wtorek są dwie msze św. o godz. 10:00 „Za śp. Wiesława Milewskiego - gregorianka 13/30” i o godz. 18:00 „Za ks. proboszcza w dniu imienin”
5.) W środę „Za śp. Wiesława Milewskiego - gregorianka 14/30”
6.) W czwartek „Za śp. Wiesława Milewskiego - gregorianka 15/30”
7.) W piątek „Za śp. Wiesława Milewskiego - gregorianka 16/30”
8.) W sobotę msza św. jest o godz. 10:30 - „Za śp. Wiesława Milewskiego - gregorianka 17/30”
9.) W tym tygodniu przypada I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca. W czwartek
i piątek o godz. 17:30 wystawienie Najświętszego Sakramentu. W piątek od godz. 9:00 odwiedziny chorych.
10.) W sobotę zapraszam na zmianę tajemnic różańcowych o godz. 10:00.
11.) W przyszłą niedzielę msze św. sprawowane są w następujących intencjach:
o godz. 9:00 „O Boże błogosławieństwo i dary Ducha Świętego oraz szczęśliwy urlop”
o godz. 11:00 „Za śp. Wiesława Milewskiego - gregorianka 18/30”
12.) Dziękuję za wszelkie wsparcie materialne przesyłane na konto parafialne dostępne na stronie internetowej www.parafiaroznowo.info
13.) Dziś o godz. 13:00 na TVP Polonia odbędzie się transmisja mszy św. z Gietrzwałdu inaugurującej 144 rocznicę objawień w Gietrzwałdzie. Mszy św. będzie przewodniczyć J.E ks. bp Janusz Ostrowski.
14.) W łączności z Nuncjuszem Apostolskim w Polsce – we wszystkich kościołach katedralnych w naszej ojczyźnie dnia 29.06. 2021 roku będą sprawowane msze św. w intencji Ojca Świętego Franciszka. Pamiętajmy tego dnia o Papieżu Franciszku upraszając dla niego wszelkich łask u Pana Boga.
15.) Od dzisiejszej niedzieli zgodnie z rozporządzeniem RM w kaplicy może być maksymalnie 75% obłożenia nie licząc osób w pełni zaszczepionych przeciw COVID-19
16.) Wszystkim życzę błogosławionego nowego tygodnia.

Sprawozdanie z akcji „Zostań 1 z 300”

W ubiegłym roku z inicjatywy naszego parafianina powstała piękna akcja mająca na celu dokończenie murów, budowę wieży kościelnej oraz całkowite zadaszenie kościoła. Akcja ta polegała na znalezieniu 300 osób, które przez 52 niedziele wspierałyby budowę kwotą 100 zł, co pozwoliłoby w pełni zrealizować zamierzony cel.
W dniu 28.06.2020 roku rozpoczęliśmy akcje „Zostań 1 z 300” - jeden rok wysiłku, a chwała na wieki. Naszą inicjatywę poprzedziła krótką informacją w TVP Olsztyn. Zainstalowaliśmy cztery bilbordy na terenie Różnowa i z optymistycznym nastawieniem ze strony parafian zaczęliśmy. Bardzo szybko minęły 52 niedziele i według założenia dnia 26.06.2021 roku akcja „Zostań 1 z 300” dobiegła końca. Do udziału zgłosiło się jedynie 47 chętnych: z Różnowa znalazło się 20 odważnych, z Dywit 11, z Olsztyna 9 oraz po jednym odważnym z Manchesteru, Lidzbarka Warmińskiego, Pieczysk, Pruszkowa, Kościana, Bartąga i Wesołej. Z zadeklarowanych 47 osób 6 osób z różnych powodów jeszcze nie wpłaciło całej kwoty, ale zapewniają o jak najszybszym dopełnieniu wcześniejszego zobowiązania. W przypadku jednej rodziny pozostaje znak zapytania.
Nasza akcja dawała szansę 300-tu wybranym na zasianie ziarna w służbie Bożej naszej parafii, dawała szansę na pozostawienie trwałego śladu na tej ziemi w wyjątkowym dziele budowy kościoła. Akcja zakończona, cel nie osiągnięty – potrzebna jest analiza i wyciągnięcie wniosków. Mimo tego zachęcam wszystkich do obejrzenia krótkiego filmiku z TVP Olsztyn, jest on ciągle dostępny na naszej stronie internetowej www.parafiaroznowo.info, aby przekonać się jak duży postęp w budowie kościoła zrobiliśmy i to w roku tzw. pandemii.
Na wspomnianym filmiku widać dokładnie na jakim etapie byliśmy wówczas. Dziś mury kościoła są wybudowane do samego końca. Wieża z konstrukcją dachową i krzyżem spoglądającym na Różnowo już stoi. Ściany szczytowe i schody w zakrystii zostały zrobione. Obecnie przymierzamy się do położenia dachówki na wieży wraz z orynnowaniem. Następnie będziemy szukać sposobu na wybudowanie żelbetowych podpór dachowych – z pomocą 300-tu byłoby to z pewnością możliwe. Z dumą patrzę na 47 naszych odważnych, którzy przyjęli wyzwanie w akcji „Zostań 1 z 300”, bo to dzięki nim mogliśmy uczynić znaczny krok w budowie kościoła, za co bardzo dziękuję. Wielkie, wielkie Bóg zapłać.